Radek Šich

Zkušený koncertní fotograf, zapálený hobby nožíř a amatérský arachnolog

O mně

Vítejte na mém webu. Jmenuji se Radek Šich a neznám nudu 🙂

Koncerty jsem začal fotit v roce 2007 a od roku 2010 fotím pro rockový magazín Spark, což je naše největší tištěné hudební médium. Za ty roky jsem fotil více než tisíc vystoupení na stovkách koncertů a festivalů – od akcí pro pár diváků, po koncerty nejslavněších rockových kapel před desetitisícovými davy.

Nože jsem začal vyrábět v roce 2017 – původně jako dárek pro ženu, ale postupně se z toho stala vášeň (a žrout veškerého volného času). Na nožířině se mi líbí její různorodost – není to jen práce s kovem, ale i se dřevem, kůží a dalšími materiály… Všechno to vyžaduje spoustu znalostí a zkušeností, když to má za něco stát a já se rozhodně snažím, aby moje nože nebyly jen na koukání, ale aby byly maximálně funkční a co nejlépe zpracované. Těší mě, že se moje nože líbí a je o ně zájem.

Členem České arachnologické společnosti jsem od roku 2008 a snažím se co nejlépe nafotit pokud možno všechny naše druhy pavouků. Vzhledem k tomu, že jich máme přes 900, tak to bude ještě na dlouho 🙂 Moje fotky pavouků jsou k vidění v mnoha přírodovědných publikacích, v atlasu Pavouci České republiky, v odborných článcích v ČR i zahraničí, v muzeích i v učebnici biologie pro střední školy.

No a aby toho nebylo málo, tak jsem mezi lety 2000 – 2007 hrál na baskytaru v několika uskupeních, kapelou Nezpapaláš počínaje a Yen Tak Rock konče, a to včetně kostelního sboru (jako jediný přítomný ateista 🙂 ). Po šestnácti letech jsem v květnu 2023 dostal nabídku zaskočit na jednom koncertu místo známého tři písničky (přece „co se člověk jednou naučí, to se nezapomíná, tak pojď“) a tak dlouho to ve mě od té chvíle hlodalo, až jsem od září zase začal hrát aktivně. Nejdřív jako výpomoc v jazzovém souboru a později jsem naskočil zpět do bývalé kapely, kde se uvolnilo místo basáka.

© 2024 Radek Šich

Šablona od Anders Norén